CAREER GUIDANCE AND PLACEMENT CELL ON CAMPUS PLACEMENT DRIVE |   இளந்தளிர்கள் வரவேற்பு மற்றும் திசை வழிகாட்டும் பயிற்சி |   புதன் விருந்து அழைப்பிதழ் |   ENTRY FORM - 55TH ANNUAL SPORTS MEET |   55TH ANNUAL SPORTS MEET 2024 -25. PRE-MEET EVENTS |   MID-DAY MEALS SCHEME (SF) 2024-2025 |   MID-DAY MEALS SCHEME (AIDED) 2024-2025 |   COLLEGE TIMING SCHEDULE |   STUDENT SELF RENEWAL - INVITATION |   STUDENT SELF RENEWAL - VENUE ARRANGEMENTS |   STUDENT SELF RENEWAL - EVENT SCHEDULE |   UZHAVAR PATHUKAPPU TITTAM |   SUPPLEMENTARY EXAMINATIONS AND INTERNAL IMPROVEMENT RESULTS JUNE-2024 |   NON MAJOR ELECTIVE II-YEAR | III-SEMESTER |   EVEN SEMESTER ARREARS RESULTS APRIL-2024 |   INTERNAL IMPROVEMENT RESULTS-APRIL 2024 |   REVALUATION - APRIL  |   APRIL 2024 PRIVATE STUDENTS RESULTS |   SEMESTER RESULTS APRIL 2024 |   PROSPECTUS 2024-2025 |   ADMISSIONS OPEN - 2024-2025 REGISTER NOW |  

Non-Teaching Staff (Aided)

1.Ms. GRASI S
M.A.
Office Superintendent
2.Mr. THOMAS ACQVENAS R
M.Com., B.Ed.
Assistant
3.Ms. IKKODU V
Junior Asst
4.Ms. LOURDU RANI A
B.A., D.O.A.W., D.T.P.
Junior Asst
5.Mr. RAVICHANDRAN K
B.Com., B.Lis, D.C.A.
Junior Asst
6.Ms. SAHAYA JULIE JUBILA M
B.A., D.T.P.
Typist
7.Ms. MARY ANNAMMAL M
M.A., B.Ed.
Assistant - II
8.Mr. EDWARD XAVIER S
BA, DCA
Scavenger
9.Ms. KIRUBA M R
B.Sc., B.Ed.
Lab Asst
10.Mr. YOGAPPANDI V
M.A., M.A., B.Ed., M.Lis., M.Phil.
Lab Asst
11.Ms. SATHYAPRIYA V
B.Sc., C.C.A.
Record Clerk
12.Mr. KANNAN M
M.Sc., M.Phil.
Live-Stock Asst
13.Mr. AZHAKAR V
B.Sc.
Agri. Field Asst
14.Mr. DHARMARAJ P
Record Clerk
15.Mr. ARCHUNAN V
B.A., D.P.C.S., P.G.D.C.A.
Lab Assistant
16.Mr. JUSTIN SAHAYARAJ V
D.E.C.E., D.C.H.N.
Record Clerk
17.Mr. KARUPPATHEVAN O
Library Asst
18.Mr. POONGKODI T
Office Asst
19.Mr. SEBASTIAN PACKIARAJ S
Office Asst
20.Mr. CHINNAPPAN K
B.Com., D.C.A.
Record Clerk
21.Ms. ANGEL KALAISELVI J
M.Sc., C.Lis.
Junior Asst
22.Mr. JEYAPANDI C
Sweeper
23.Mr. MUNIYANDI K
M.A., B.Lis., D.C.A.
Typist-II
24.Mr. NIRMAL VINOD KUMAR S
D.E.C.E., B.C.A.
Sweeper
25.Ms. SARASWATHI D
Sweeper
26.Mr. AROCKIADOSS S
Watchman
27.Mr. THANGAMAYAN R
Watchman
28.Mr. SURESH A
Dip. (Elec.), D.T.P.
Gardener
29.Mr. IRUDAYARAJ P P

Marker
30.Mr. ARUMUGAM P
Water-man
31.Mr. VELANKANNI AMALRAJ A
I.T.I.
Scavenger